tako.com.pl
Kupuj szybko bez rejestracji  

Typy uchwytów ściennych

Strona główna  »  Artykuły  »  Typy uchwytów ściennych


Typy uchwytów ściennych
Dostępne w sprzedaży uchwyty ścienne pozwalające na wieszanie telewizorów plazmowych, LCD i LED zasadniczo dzielą się na trzy podstawowe grupy: uchwyty stałe, uchwyty uchylne i uchwyty obrotowe. Każda z tych grup posiada swoje wady i zalety, dlatego przed montażem na ścianie telewizora powinniśmy sobie odpowiedzieć na zasadnicze pytanie, jakie funkcje powinien spełniać uchwyt po zamocowaniu do niego ekranu.
Poniższej krótka charakterystyka trzech podstawowych grup uchwytów ściennych:

Uchwyty stałe – konstrukcyjnie najmniej złożona grupa uchwytów. Uchwyty stałe cechują się brakiem możliwości regulacji mocowanego telewizora w płaszczyźnie poziomej i pionowej. Dzięki prostej konstrukcji zapewniają minimalny odstęp telewizora od ściany, przez co po zamocowaniu ekranu są całkowicie niewidoczne. Niewątpliwe największym plusem tej grupy uchwytów LCD/ plazma/ LED jest niska cena i stosunkowo łatwy montaż.

Uchwyty uchylne – konstrukcyjnie bardziej złożone od uchwytów stałych, ponieważ pozwalają na regulowanie kąta nachylenia (dół/góra), przez co w łatwy sposób możemy dostosować instalowany ekran do wysokości wzroku widza. Obecnie uchwyty z regulacją w płaszczyźnie pionowej cieszą się największą popularnością wśród użytkowników.

Uchwyty obrotowe – konstrukcyjnie najbardziej złożona grupa uchwytów ściennych do mocowania TV. Ich złożona konstrukcja pozwala na regulowanie kąta nachylenia (dół/góra) i obrotu (lewo/prawo), co tym samym sprawia, że przy ich pomocy możemy dostosować mocowany ekran do wymagań każdego użytkownika. Wadą uchwytów ściennych z tej grupy jest wysoka cena, która sprawia, że znajdują zastosowanie głównie w lokalach użytkowych.